zájmové aktivity od 18 do 26 let a výše

 

přírodovědný klub                                         „ARISTOTELÉS“

Cílem klubu je vytvářet a posilovat pozitivní vztah účastníků k přírodě, svému okolí
a především ke zvířatům v souladu s ochranou přírody a životního prostředí. Učit je zábavnou formou vnímat svět kolem sebe. Jsou určeny nejen pro ty, kteří mají kladný vztah ke zvířatům a přírodě, ale i pro ty, kteří by si přáli mít doma zvíře, avšak z různých důvodů ho doma mít nemohou. Činnost klubu je zaměřena na kontakt a péči o domácí mazlíčky a drobná hospodářská zvířata v ZOOkoutku, tematické hry a soutěže, ekologická a environmentální výchova. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety a výpravy, návštěvy pamětihodností
a muzeí, společenských a kulturních akcí atp.

 

tvořivý a kreativní klub                                „ŘÍŠE TVOŘIVÉ FANTAZIE“

Cílem je rozvoj kreativity, zručnosti, jemné i hrubé motoriky. Vnímání, pozorování, ale také správné zacházení s materiálem či správné postupy určitých technik. Hlavní náplní je výtvarná a tvořivá činnost s využitím neobvyklých postupů a materiálů, 4x ročně tradiční lidové tvoření. Hry a hříčky pro rozvoj tvořivosti. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety a výpravy, návštěvy pamětihodností a muzeí, společenských a kulturních akcí atp. Aktivity jsou vhodné především pro dospělé, seniory a handicapované osoby.

1 hodina (60 min./1 hod.)

Cena za 1 hodinu (60 min./1 hod.) od 200 Kč dle použitého materiálu

Informace a přihlášky ANNA HOTÁRKOVÁ tel. +420 774 117 830

e-mail: pohodari.vskh@seznam.cz

 

 

kroužek obsluhy PC pro rodiče a prarodiče              

úterý od 16.00 hod do 17.00 hod.

Základy obsluhy PC, externí zařízení, MS Windows, MS Officce – Word, internet, e-mail. Schůzky se konají v klubovně Lannova 117/63, 370 01 České Budějovice, ČR. Aktivity jsou vhodné především pro dospělé, seniory a handicapované osoby.

1 hodina (60 min./1 hod.) týdně (15 schůzek za pololetí, 30 schůzek za školní rok).

Cena za pololetí 850 

Informace a přihlášky PAVEL PACH tel. +420 604 702 497

e-mail: pohodari.vskh@seznam.cz

 

 

Dle konkrétní nabídky jednorázové a víkendové akce, sledujte naše webové stránky.

turisticko tábornický sportovní klub                               „ŠUMAŘI“

Cílem klubu je vytvářet a posilovat pozitivní vztah účastníků k přírodě, svému okolí
a především ke zvířatům v souladu myšlenkou trampského hnutí „LESNÍ MOUDROSTI“. Učit je zábavnou formou vnímat svět kolem sebe, tábornickým dovednostem, jak se chovat a jak přežít v přírodě. Klub je určen pro dobrodruhy s kladným vztahem k přírodě a trempinku. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné
a sportovní aktivity, výlety a výpravy, návštěvy pamětihodností a muzeí, společenských
a kulturních akcí atp. Programová nabídka je přístupná široké veřejnosti POUZE PLAVCI bez rozdílu věku (pro děti, mládež, dospělé, seniory i rodiny … zdravé
i handicapované …, volná účast na akcích organizace). 
Každý účastník si zajistí vlastní bezpečnostní pomůcky vhodné pro provozování turistiky a vodních sportů.

 

turisticko vodácký sportovní klub                                   „ŽELVY“

Cílem klubu je vytvářet a posilovat pozitivní vztah účastníků k přírodě, svému okolí
a především ke zvířatům v souladu myšlenkou trampského hnutí „LESNÍ MOUDROSTI“. Klub je určen především pro milovníky vodní turistiky a ochrany přírody. Program dotváří různorodé zájmové, tvořivé, vzdělávací, zábavné a sportovní aktivity, výlety
a výpravy, návštěvy pamětihodností a muzeí, společenských a kulturních akcí atp. Programová nabídka je přístupná široké veřejnosti POUZE PLAVCI bez rozdílu věku (pro děti, mládež, dospělé, seniory i rodiny … zdravé i handicapované …, volná účast na akcích organizace). Každý účastník si zajistí vlastní bezpečnostní pomůcky vhodné pro provozování vodních sportů.

 

 

V PŘÍPADĚ VÁŽNÉHO ZÁJMU OTEVŘEME A PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLÁŠKY PŘIJÍMÁME

relaxační cvičení TAIČI

Tchaj-ťi, Taiči, Taiji, Tai-chi, a jiné, všechna tahle slova mluví o tomtéž, o pomalém ladném cvičení, které má původ v Číně. Chaos v názvech tohoto sportu je způsoben právě pokusy o přepis mluvené čínštiny do našeho písma.

Taiči patří mezi vnitřní styly čchi-kungu, což je cvičební systém, který pomáhá uvnitř těla vytvářet tok energie čchi. Pojem čchi se dá do češtiny přeložit jako vnitřní vitální síla nebo energie, která prostupuje celým tělem. Získáváme ji při narození a postupem času nám ubývá.

Na rozdíl od vnějších bojových stylů, které užívají hrubé síly, u taiči dochází k naprostému uvolnění mysli.

Samotné taiči je tedy velice elegantní a propracované umění. Každý styl má své specifické sestavy pohybů: 24 pohybů, 32 pohybů, 42 pohybů, 37 figur a 13 pohybových struktur a jiné. Taiči pracuje na principu jin a jang, což jsou protikladné síly (žena-muž, ústup-agrese ?).

Do cvičení taiči se zapojuje celé tělo, při pohybech jsou využity všechny svaly, šlachy i klouby. Taiči můžeme cvičit samostatně, ve skupinách, ale i ve dvojicích. Zatímco rychlost a síla nemají význam, velmi důležitou roli hraje sled pohybů a jejich provedení. Hlavním rozdílem mezi taiči a jinými bojovými uměními je, že taiči postrádá vzhled klasických bojových umění a jeho hlavním cílem jsou zachování zdraví, sebeobrana a meditace. Pohybem při Taiči je dosaženo podobných výsledků jako při statických meditacích.

To, že taiči má velmi příznivé zdravotní účinky, je nesporné. Při cvičení taiči se uklidní srdce, soustředí mysl, odpočinou si nervy a koordinují se všechny tělesné orgány. Léčebné účinky jsou vědecky dokázány, a tak se vám klidně může stát, že vám doktor při onemocnění pohybového ústrojí, páteře, kardiovaskulárních chorob, při vysokém krevním tlaku nebo při artritidě toto cvičení doporučí.

Sestava 24 Jing Nejrozšířenější a nejvíc cvičená sestava tai-či nejen v Číně. Má prokazatelné zdravotní účinky. Sestavu se dokáže naučit každý, kdo má dostatek trpělivosti, bez ohledu na věk, fyzickou kondici, váhu, předchozí sportovní aktivity, pracovní vytížení. Díky této sestavě můžete získat základní návyky a dovednosti, pochopit principy a na sestavu 24 navázat dalšími sestavami.

„Přijďte si s námi zacvičit, obnovit vitalitu a povzbudit svou mysl!“

1 hodina (60 min./1 hod.) týdně / cena za 1 hodinu (60 min./1 hod.) 50 

Informace a přihlášky e-mail: pohodari.vskh@seznam.cz

Sledujte naše webové stránky.

 

 

rekondiční cvičení PILATES

Metoda Pilates je cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek. Vytvořil ji Němec Joseph H. Pilates (1880 - 1967). Obdivoval východní tradice – jógu a starořecké tradice silných, pevných svalů. Z těchto základů vytvořil cvičební program na posilování a protahování celého těla. Metoda je vhodná pro každý věk a různou pohybovou úroveň cvičenců. Jde o tvarování těla na základě spolupráce těla a mysli.

Co vám technika cvičení Pilates přinese:

 • výrazně zvýší ohebnost a pružnost
 • zesílí a vytvaruje svaly, především svaly břicha, zad, paží, stehen… bez mohutného nárůstu sval. hmoty
 • uvolní, zesílí a zlepší funkčnost kloubů, zejména kyčelních, ramenních, kolenních…
 • zlepší držení těla a odbourá bolesti zad s tím spojené
 • vyrovnává svalové disbalance (svalovou nerovnováhu)
 • zlepší koncentraci, koordinaci a rovnováhu
 • naučí lépe využívat dýchání, zvýší kapacitu plic
 • působí na prevenci inkontinence, posiluje pánevní dno
 • vhodná pohybová aktivita při osteoporóze
 • odbourává stres, zlepšuje spánek

Výsledkem je silné ohebné tělo, s prodlouženými svaly a harmonická osobnost.

Pro koho je cvičení Pilates určeno:

 • pro ženy i muže, mladé i staré, fyzicky aktivní a méně aktivní jedince, není limitováno věkem!
 • pro lidi s nadváhou
 • pro těhotné
 • pro ženy po porodu
 • pro lidi se sedavým zaměstnáním jako prevence vzniku napětí v krku a ramenou
 • pro lidi s chronickou bolestí zad
 • vhodná pohybová aktivita při osteoporóze a dalších civilizačních chorobách
 • pro ty, kteří z nějakého důvodu nemohou vykonávat pohyb. aktivity zatěžující kardio-vaskulární systém
 • pro sportovce – jako doplněk ke sportům a pohyb. aktivitám,  především tam, kde je opomíjena složka kvalitního strečinku a zapojování hlubokých svalů např. lední hokej, veslování, atletika, basketbal včetně sportů s jednostranným zaměřením, např. golf, tenis, kanoistika,  apod.
 • pro ty, kteří chtějí posilovat vlastní vahou – ideální k vypěstování pevných, štíhlých a dlouhých svalů bez mohutného nárůstu svalové hmoty!
 • pro tanečníky
 • doporučuje se jako pokračování rehabilitační léčby
 • pro ty s chronickými bolestmi, po úrazu nebo s astmatem.

„Přijďte si s námi zacvičit, obnovit vitalitu a povzbudit svou mysl!“

1 hodina (60 min./1 hod.) týdně / cena za 1 hodinu (60 min./1 hod.) 50 

Informace a přihlášky e-mail: pohodari.vskh@seznam.cz

Sledujte naše webové stránky.