JEDNODENNÍ A VÍKENDOVÉ  AKCE

Akce, pokud není uvedeno jinak, jsou určeny široké veřejnosti, organizovaným i neorganizovaným jednotlivcům i skupinám bez ohledu na věk. Vybrané aktivity jsou přizpůsobeny handicapovaným. Na vodácké akce je nutná rezervace.

 

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ:

 akce VSKH POHODÁŘI - předběžná přihláška.pdf
akce VSKH POHODÁŘI - předběžná přihláška.doc

 

Akce jsou níže průběžně aktualizovány a doplňovány

 

Vybrané akce realizuje organizace na některých se organizačně podílíme.

Podrobné informace a data na hlavní stránce.

 

         ZMĚNA VYHRAZENA.

 

 

 

leden

TŘÍKRÁLOVÁ  JÍZDA

Tradiční jednodenní sjíždění Mlýnské Stoky centrem Českých Budějovic. Zajištění a doprava vodáckého materiálu. Večer posezení s „kytárkama“, vyhodnocení, předání ocenění.

 

únor

DNY  SLOVENSKÉ  KULTURY

Aktivní účast na společensko kulturní akci Česko-slovenský večer s Klubem slovenských dotyků - zábavné odpoledne a večer pro děti a dospělé. Restaurace Metropol (Haluškové preteky - kulinářské soutěžení ve vaření halušek), DK Metropol Radniční bál a další. www.cb-info.cz/cz/mesto-kultury/aktuality/stranky/dny-slovenske-kultury-2019.aspx

 

březen

VELKÝ  MAŠKARNÍ  REJ

Společensko kulturní akce pořádaná ve spolupráci s KD Gerbera je určena pro širokou veřejnost a především pro rodiny s dětmi jak zdravími tak handicapovanými. KD Gerbera v Českých Budějovicích, má bezbariérový přístup. Na nedělní odpoledne je pro všechny účastníky bez ohledu na věk či handicap připraven bohatý program (hry, soutěže, tanec, taneční a westernové vystoupení, módní přehlídka aj.).

 

únor

PLES  OTEVŘENÝCH  SRDCÍ

Ples otevřených srdcí pro vozíčkáře a handicapované lidičky v KD Bludov lázeňské městečko v Olomouckém kraji ve spolupráci s pořádajícím o.s. Kamarádi otevřených srdcí. Na páteční odpoledne je pro všechny účastníky bez ohledu na věk či handicap připraven bohatý program (hry, soutěže, tanec, taneční a umělecká vystoupení, módní přehlídka aj.).

 

březen

JARNÍ  ŠPLOUCH

Amatérské sportovní vyžití na vodě pro všechny s mezinárodní účastí. Amatérské klání ve sjíždění řeky Malše z Římova do Českých Budějovic na soutok s Vltavou ve dvoumístných kánoích. Sportovní vyžití pro všechny, ať už amatéry či profesionály zdravé i handicapované. Zajištěné občerstvení a pitný režim, zajištění a doprava vodáckého materiálu. Doprava po vlastní ose, veřejnou dopravou aj. Večer táborák a vyhodnocení, předání ocenění. Kempování ve vlastních stanech s vlastním vybavením.

Startovné 350 Kč/os.

Změna vyhrazena

 

duben

TRAVELFEST / JIHOČESKÝ KOMPAS

Dnes TravelFest, předtím JIHOČESKÝ KOMPAS. Akce pro veřejnost. Prezentace celoroční, pravidelné činnosti, volnočasových aktivit organizace na veletrhu turistických zážitků, cestovních možností a vizí. Veletrh TravelFest aneb Jihočeský kompas je součástí projektu s názvem "Podpora zahraničního příjezdového cestovního ruchu jižní Čechy, Horní Rakousko, Waldviertel". Představení zookoutku a zooterapie ...

Zajištění programu, volnočasové vyžití v rámci této akce pro malé i větší návštěvníky v rámci této akce.

 

duben - květen

KOUZELNÝ  KOLOTOČ

Akce je určena pro děti a mládež od 6 do 17 let zdravé i handicapované. Zajištěné stravování a pitný režim. Den plný kreativního tvoření, tematických a deskových her v klubovně RC ROZÁRKA v Českých Budějovicích. Kempování ve vlastních stanech s vlastním vybavením. www.rozarka.eu

 

duben - květen

VOLEJBALOVÉ PLACKOVÁNÍ

Amatérské volejbalové klání – volejbal pro všechny. Sportovní vyžití pro všechny, ať už amatéry či profesionály zdravé i handicapované. Zajištěné občerstvení a pitný režim, zajištění a doprava sportovního náčiní. Večer táborák a vyhodnocení, předání ocenění. Kempování ve vlastních stanech s vlastním vybavením. 

 

květen

NAJDI SI SVÉHO KONÍČKA  otevření hlavní turistické sezony - ČB

Akce pro veřejnost v centru Českých Budějovic. Otevření hlavní turistické sezóny. Prezentace celoroční, pravidelné činnosti, volnočasových aktivit organizace. Zajištění programu, volnočasové vyžití v rámci této akce pro malé i větší návštěvníky v rámci této akce.

 

červen

Den pro Barušku, papouška aru zelenokřídlou.

Společensko kulturní akce pořádaná v zookoutku Sváteční odpoledne s táborákem  je otevřené široké veřejnosti především dětem. Soutěže a hry o drobné ceny, zábava a kolektivní hry pro všechny generace. Zajištěné občerstvení a pitný režim.

 

červen

WORKSHOP  PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „ MEDULIENKA “ 

Společný vícedenní workshop pro děti a mládež spolu s mladými včelaři z Nových Hodějovic pod vedením Davida Syrovátky a Marie Syrovátkovéve spolupráci s ZO ČSZ Nové Hodějovice, POHODÁŘI VSKH a EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s.  Prostory ZO ČZS - moštárna Nové Hodějovice Topolová 13. Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce". 

 

květen

POHODÁŘI NA TRÁVĚ

Tradiční otevřený pohodový zábavný den pro školy i rodiny, děti a mládež i dospělé.

 

květen

WORKSHOP PRO DĚTI A MLÁDEŽ „MÁME RÁDI ZVÍŘATA

 

Workshop pro děti a mládež zaměřený na bezpečnost při kontaktu se zvířaty ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. 

Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

květen

WORKSHOP PRO SENIORY „AΩ - Alfa a Omega“

Workshop pro seniory zaměřený na téma chov zvířat a jejich vliv na přírodu a naše okolí, ekologické vnímání života ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací zooterapie o.p.s. 

Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

květen

WORKSHOP  PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „ MEDULIENKA “

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma včely a včelařství ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., ZO ČZS ČeskéBudějovice Pražské předměstí a ČSV.  Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích 3 zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická - obchodní zóna". Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

květen

SEMINÁŘ PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „ MÁME RÁDI ZVÍŘATA “

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma zaměřený na bezpečnost při kontaktu se zvířaty ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací Zooterapie o.p.s. Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích 3 zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická - obchodní zóna". Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

červen

WORKSHOP  PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „ KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA “

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma chov zvířat s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací Zooterapie o.p.s. Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích 3 zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická - obchodní zóna". Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

červen

WORKSHOP  PRO  DĚTI A MLÁDEŽ  „AΩ - Alfa a Omega

Jednodenní workshop pro děti a mládež na téma ekologické vnímání života ve spolupráci s POHODÁŘI VSKH, EkoCentrem ARISTOTELÉS o.p.s., Asociací Zooterapie o.p.s. Prostory zahrady se zookoutkem v Českých Budějovicích 3 zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, nedaleko zastávek MHD „Strakonická - obchodní zóna". Zajištěné občerstvení a pitný režim. Více v odkazu "VZDĚLÁVÁNÍ A OSVĚTA/akce".

 

červenec/srpen
FOLKOVÝ LOK NA HLUBOKÉ          po té       POHODÁŘI NA TRÁVĚ

Tradiční 12. ročník folk countryového festivalu FOLKOVÝ LOK na zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Vystoupí na něm celá řada hudebních osobností i začínajících muzikantů. Kulturně společenská akce, kterou organizace spolupořádá je určena široké veřejnosti. www.gejzirfest.cz z minulých ročníků www.folklok.cz

 

září

Rozloučení s létem v Chotýčanech

Společensko kulturní akce pořádaná obcí Chotýčany ve spolupráci s „RANČEM ROMANCE“ V Chotýčanech. Sváteční odpoledne s táborákek  je otevřené široké veřejnosti především dětem. Soutěže a hry o drobné ceny, zábava a kolektivní hry pro všechny generace. Zajištěné občerstvení a pitný režim. www.chotycany.cz/kultura.html

 

červen

PŘEHLÍDKA ZOOTERAPIE

Tradiční účast zástupců organizace na 4. ročníku workshopu zooterapie (čtyř denní akce) v Sobotíně (Olomoucký kraj). Akce je otevřena odborné veřejnosti. www.kamaradiotevrenychsrdci.cz

 

říjen

72 hodin   „SPOLĚČNĚ  PŘES  PŘEKÁŽKY“  ZOOTERAPIE  POTŘEBNÝM.  NEBUĎME  LHOSTEJNÍ K ŽIVOTU  DRUHÝCH!

72 hodin    POMÁHÁME PŘÍRODĚ, ABY NÁM TO PŘÍRODA MOHLA OPLÁCET aneb SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VÍC! VYČIŠTĚNÍ VEŘEJNÉHO PROSTORU - RUKU NA TO DÁME A PŘÍRODĚ POMÁHÁME". www.rozarka.eu

72 hodin     Zazimování  ZOOkoutku. A CO DĚTI, MAJÍ SI KDE HRÁT ? PŘILOŽME RUKU K DÍLU ! „VYLEPŠUJEME ŽIVOT KOLEM NÁS – POMÁHÁME PŘÍRODĚ! www.kamaradiotevrenychsrdci.cz

72 hodin     „VRACÍME  RADOST  ZE  ŽIVOTA“  ZOOTERAPIE  POTŘEBNÝM. NEBUĎME  LHOSTEJNÍ K ŽIVOTU  DRUHÝCH!

 

 

prosinec

MIKULÁŠSKÁ  JÍZDA

Tradiční jednodenní sjíždění Mlýnské Stoky centrem Českých Budějovic. Zajištění a doprava vodáckého materiálu.

 

leden

NOVOROČNÍ  VÝSTUP  NA  KLEŤ

Tradiční jednodenní akce „Výstup na Kleť“. www.rozarka.eu

 

 

Akce, pokud není uvedeno jinak, jsou určeny široké veřejnosti, organizovaným i neorganizovaným jednotlivcům i skupinám bez ohledu na věk. Vybrané aktivity jsou přizpůsobeny osobám se zdravotním či sociálním znevýhodněním (handicapovaným). Na vodácké akce je nutná rezervace.

 

Akce jsou průběžně aktualizovány a doplňovány.

 

          Změna vyhrazena.