PRÁZDNINOVÉ AKCE A TÁBORY

 

PŘIHLÁŠKA TÁBORY KE STAŽENÍ:

  tábory VSKH POHODÁŘI - předběžná přihláška.pdf
 tábory VSKH POHODÁŘI - předběžná přihláška.doc

 

 

 

Základní informace

Veškeré příměstské tábory pořádáme formou družiny od pondělí do pátku. Pro účastníky je připraven bohatý program v „ZOOKOUTKU BARUŠČINA ZAHRADA“ v Českých Budějovicích 3 Pražské předněstí zahrádkářská kolonie NA OŘECHOVCE. Veškeré tábory dotváří různorodé aktivity:

  • volnočasové, zájmové, vzdělávací, sportovní, tvořivé, poznávací a zábavné aktivity
  • vzdělávací – seznámení se zvířaty a zásadami vzájemného soužití lidí a zvířat
  • zvířata, jejich chov a péče o ně – zvířata, se kterými děti přijdou do styku, jsou v pravidelné veterinární péči a jsou vybrána a vedena odborným pracovníkem
  • poznávací – probuzení zájmu dětí o okolní svět – historii, faunu a flóru
  • ochrana přírody a životního prostředí, EVVO programy, EP, lesní pedagogika
  • tvořivé – zdokonalení nejen jemné motoriky pomocí tradičních a netradičních způsobů tvoření
  • tematické hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze

Aktivity jsou určeny idětem a mládeži od 6 do 17 let. Vybrané aktivity jsou vhodné i pro děti a mládež se zdravotním či sociálním znevýhodněním (handicapem).

V ceně tábora je zahrnuto jedno jídlo denně, pitný režim (pitná voda, šťáva, popř. čaj apod. do vlastních nádob – lahev na pití), jízdné a další náklady dle zaměření. Program se průběžně přizpůsobuje dle aktuálního počasí. V případě nepříznivého počasí je zajištěn náhradní programVšechny příměstské tábory jsou převážně realizovány a zahajovány na zahradě Českých Budějovicích 3 zahrádkářská osada Pražské předměstí Husova kolonie, sjezd z Nádražní ulice, cca 50 m od křižovatky Pražská x Nádražní x Strakonická, nedaleko zastávek MHD „Strakonická - obchodní zóna". Sraz a rozchod tamtéž pokud není uvedeno jinak. Z provozních důvodů a vzhledem k návaznosti dopravy se může stát, že dojde ke změně místa srazu a rozchodu. O této změně budou děti informovány minimálně den předem. Nástup dětí je od 7.45 hod. do 8.00 hod., odchod do16.00 hod.

Účast je možná i v jednotlivých dnech.

Povinná výbava na příměstský tábor:

Oblečení a obuv: pláštěnka, pokrývku hlavy, vhodná pevná nepromokavá obuv (NE boty Crocs – gumové pantofle apod., NE sandály) a vhodné oblečení (NE šusťákový a reflexní materiál) pro celodenní pobyt v přírodě a mezi zvířaty, s ohledem na aktuální počasí.

Hygiena: vlhčené ubrousky, papírové kapesníky.

Ochranné prostředky: dle potřeb účastníka ochranný krém či repelent.

Osobní doklady: kopii průkazu zdravotní pojišťovny, u které je účastník evidován, průkaz ZP - ZTP – ZTP/P pokud jej účastník vlastní, doklad (průkaz) s fotografií a datem narození či RČ účastníka k prokázání jeho věku při hromadné přepravě.

V případě, že dítě bude na tábor a z tábora odcházet samo musí být tato skutečnost předána od rodičů v písemné formě.

Strava a pití: lahev na pití (obsah minimálně 1 l). Během aktivity je zajištěno jedno hlavní jídlo na den a pitný režim (pitná voda, šťáva, popř. čaj apod.) do vlastních nádob – lahev na pití (obsah minimálně 1 l). Dle potřeb dítěte, zajistěte dopolední a odpolední svačinu. Pro vybrané tábory ešus, kompletní příbor včetně lžíce – vždy poznámka u konkrétního tábora.

Vhodný batoh ! ! !   Všechny věci, které účastníci mají s sebou se musí do tohoto batohu vejít tak, aby šel bez problémů řádně uzavřít ! Velikost a konstrukce batohu musí odpovídat velikosti a zdatnosti účastníka.

Je nutné, aby dítě bylo očkováno proti tetanu a mělo všechna stanovená povinná pravidelná očkování.

 PODMÍNKOU JE ZVLÁDNUTÍ ZÁKLADNÍ SEBEOBSLUHY.

Změna vyhrazena.       Tábor je realizován při minimální účasti 6-ti osob.

 -------------------

PODZIMNÍ PRÁZDNINY

"INDIÁNSKÉ LÉTO"

   termín     27.10. - 30.10.

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program na malé farmě a JK stáji Šárka v Bečelově u Protivína (www.stajprotivin.cz), v zookoutku „BARUŠČINA ZAHRADA“ České Budějovice 3 osada Husova koloni. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod.

Cena: 500 Kč/den

Změna vyhrazena.

ZIMNÍ  PRÁZDNINY

"JEDNOROŽEC"

   termín      27.12. 2018- 30.12. 

Program tábora v době zimních prázdnin je zajištěn ve JK stáj Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor na protivínsku. Zážitkový program tvoří pobyt u koní a zimní radovánky, soutěže, výlety a výpravy. Tábor je v lokalitě s krásným okolím vhodným pro zimní turistiku, rekreační i sportovní vyžití.

Cena: 2 500 Kč             650 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

POLOLETNÍ A JARNÍ  PRÁZDNINY

"APASSIONATA"

  termín     31.02. - 03.02. 

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program v JK stáj Šárka v Bečelově u Protivína (www.stajprotivin.cz) a v zookoutku „BARUŠČINA RAJSKÁ ZAHRADA“ České Budějovice 3 Pražské předměstí osada Husova kolonie. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí.

Cena: 500 Kč/den                             Změna vyhrazena.

 

JARNÍ  PRÁZDNINY

 

"JARNÍ SLUNOVRAT"

   termín      04.02. - 08.02. 

Přes teorii, seznámení s koněm až po krmení, čištění, sedlání a ježdění na koni pod vedením cvičitele. Hry a soutěže, cvičení na koni – voltiž, seznámení s dalšími zvířaty v JK stáj Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor. Zde je pro děti připraven každodenní program jízdy na koni. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Sraz a rozchod před hlavním vchodem OC MERCURY. Podrobné instrukce dle jízdního řádu nejpozději v den zahájení.

Cena: 2 200 Kč             500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

VELIKONOČNÍ  PRÁZDNINY

JARO S KOŇMI                  „Koně a jezdectví“

"HIDALGO"  termín   14.04. - 18.04.   

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Pro účastníky je připraven program v JK stáj Šárka v Bečelově u Protivína. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod.

Přes teorii, seznámení s koněm až po krmení, čištění, sedlání a ježdění na koni pod vedením cvičitele. Hry a soutěže, cvičení na koni – voltiž, seznámení s dalšími zvířaty v místě. JK stáj Šárka Bečelov se nachází v krásném prostředí píseckých hor. Zde je pro děti připraven každodenní program jízdy na koni. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Sraz a rozchod před hlavním vchodem OC MERCURY. Podrobné instrukce dle jízdního řádu nejpozději týden před zahájením.

Cena: 2 500 Kč             650 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

APRÍLOVKY

"DEN OHŇŮ"   termín   29.04. - 01.05.  

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech, realizován v období velikonočních svátků (prázdnin). Pro účastníky je připraven program v ZOOkoutku České Budějovice 3 Pražské předměstí, na Ranči ROMANCEv (případně obdobném zařízení) aj. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod.

Cena: 2 000 Kč             500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

MÁJOVKY

"POHODÁŘI NA TRÁVĚ"   termín   09.05.    POZOR NEJEDNÁ SE O PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR, ALE O JEDNORÁZOVOU AKCI

hry, soutěže, EVVO, zábava, zážitkové atrakce - akce pro jednotlivce i skupiny, děti, mládež

Interaktivní edukační program nejen pro děti a mládež, MŠ A ZŠ s doprovodným zážitkovým programem, hry, soutěže, zábava, zážitkové atrakce apod.

Změna vyhrazena.

 

 LETNÍ  PRÁZDNINY

 

LÉTO S POHODÁŘI

7:30 hod. – 16:00 hod.

Příměstský tábor je určen nejen pro malé dobrodruhy s kladným vztahem k přírodě, zvířatům a trempinku, s běžným programem. Na táboře se děti seznámí s tábornickými dovednostmi, program se zvířaty v zookoutku organizace, EVVO, exkuzre, výpravy pešky i veřejnou dopravou v okolí Českých Budějovic i mimo ČB, celodenní výlet/y na zajímavá místa v Jihočeském kraji .... hry, soutěže, pohyb, zábava ... Program se přizpůsobuje konkrétním podmínkám a nabídce.

Stravování: pro děti je zajištěno jedno hlavní jídlo a pitný režim cateringovým dodavatelem popřípadě ve veřejné stravování.

Zahájení: od 7.15 do 8.00 hod. na zážitkové ekozahradě organizace areál zahrádkářské kolonie České Budějovice 3 Pražské předměstí cca 250 m od křižovatky Pražská x Strakonická x Nádražní sjezd z Nádražní ul. LOC: 48°59'22"N 14°28'45.8"E

V ostatní dny může být místo a hodina nástupu i odchodu přizpůsobena programu na jednotlivé dny a to především z důvodu dopravy či konkrétní aktivitě.

O této skutečnosti budou účastníci informováni v den nástupu na tábor nebo vždy den předem.

Před zahájením tábora zákonní zástupci obdrží program.

V rámci programu můžou děti navštívit některá z míst jako v loňském roce - např. IS Stožec NP Šumava, Přírodovědné muzeum v Týně nad Vltavou, stáj JK Šárka Bečelově u Protivína, v Písku třeba Sladovnu, Buškův Hamr, Borovany - Borovanský mlýn, Vrbenské rybníky, popřípadě Ranči Doney Gal – drobný hospodářský chov v Pořežanech, tamtéž Muzeum historických vozidel, Velbloudí ráj v Záhosticích u Chýnova či Chýnovské jeskyně, Hlubokou nad Vltavou, kukuřičné bludiště, naučné stezky ... aj. Program se přizpůsobuje konkrétním podmínkám a nabídce.

Cena: 1 990 Kč             500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

LÉTO JAKO KDYŽ VYŠIJE        „Koně a jezdectví“

"ILČI"

   termín   1. turnus   01.07. - 05.07.    obsazeno

"NA´VI"

   termín   2. turnus   08.07. - 12.07.    obsazeno

"ORINOKO"

   termín   3. turnus   15.07. - 19.07.   obsazeno

"ASCALONA"

   termín   4. turnus   22.07. - 26.07.   obsazeno

"ROYAL"

   termín   5. turnus   29.07. - 02.08.   obsazeno

"HATÁTITLÁ"

   termín   6. turnus   05.08. - 09.08.   obsazeno

"RÍH"

   termín   7 .turnus   12.08. - 16.08.    obsazeno

"CARPE DIEM"

   termín   8. turnus   19.08. - 23.08.   obsazeno

"DONEY GAL"

   termín   9. turnus   26.08. - 30.08.   obsazeno

Přes teorii, seznámení s koněm až po krmení, čištění, sedlání a ježdění na koni pod vedením cvičitele. Hry a soutěže, cvičení na koni – voltiž, seznámení s dalšími zvířaty ve stáji JK Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor. Zde je pro děti připraven každodenní program jízdy na koni. Aktivity jsou přizpůsobeny schopnostem jednotlivců a jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Sraz a rozchod před hlavním vchodem OC MERCURY. Podrobné instrukce dle jízdního řádu nejpozději v den zahájení. Vstupné není v ceně.

Cena: 1 990 Kč             500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

     popřípadě pobytové tábory u koní JK stáj Šárka Bečelov u Protivína
               https://www.stajprotivin.cz/tabory

 

 

LÉTO SE ZVÍŘATY

"MÁME RÁDI ZVÍŘATA"

   termín   1.turnus    22.07. - 26.07.   obsazeno

"TRAVEL PETS"

   termín   2.turnus    19.08. - 23.08.   obsazeno

Tábor je určen pro děti, které mají kladný vztah ke zvířatům, přály by si doma zvíře mít, avšak z různých důvodů ho doma mít nemohou a mají zájem o jejich chov a využití. Pro děti je připraven program, který je zaměřen především na poznávání různých chovů různých zvířat a na činnost, kontakt a péči o zvířata. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. Program dotváří tematicky zaměřené hry, kvízy, soutěže, sportovní hry, výlety, návštěvy a exkurze na místa tematicky se vztahující k oblasti života zvířat a lidí apod.

Dle konkrétní nabídky a situace mohou děti navštívit např. Zemský hřebčinec Písek s. p., ZOOkoutek POHODÁŘI VSKH v ČB, Borovanský mlýn s malou farmou, Velbloudí ráj v Záhosticích u Chýnova,  Malou farmu DONEY GAL v Pořežanech Marie a Václava Bočkových včetně muzea historických vozidel v místě, Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou včetně Městského muzea, stáj JK Šárka v Bečelově u Protivína, statek Výštice „Ranč Země Nezemě„ v Chlumci nedaleko Olešníku, dílna papírového platnéřství v Borovanech aj.

V ceně není vstupné.

Cena: 1 990 Kč             500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

LÉTO S POHODÁŘI          "Lesní moudrost"

"WOODCRAFT"

   termín   1.turnus   01.07. - 05.07.   obsazeno

"SURVIVAL"

   termín   2.turnus   09.08. - 13.08.   obsazeno

Tábor je určen pro malé dobrodruhy s kladným vztahem k přírodě. Na táboře se děti naučí tábornickým dovednostemkteré mají kladný vztah k přírodě, zvířatům a trempinku. Děti se učí tábornickým dovednostem, jak se chovat a jak přežít v přírodě. Součástí je i jeden den "na vodě". Děti se seznání s vodáckými základy a v praxi si je na vodě vyzkouší za asistence instruktora na dvoumístné kánoii. Cílem je vytvářet a posilovat pozitivní vztah dětí k přírodě, svému okolí a především ke zvířatům. Program je zpestřen různými tvořivými, vzdělávacími a sportovními aktivitami a soutěžemi, výlety a exkurzemi ... Děti budou podnikat zálesácké výpravy na některá z míst - např. Velbloudí ráj v Záhosticích u Chýnova, IS Stožec NP Šumava, Přírodovědného muzea v Týně nad Vltavou, stáj JK Šárka Bečelov u Protivína, Buškův Hamr, Borovanský mlýn, Vrbenské rybníky aj.

Cena: 1 990 Kč              500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

GARDEN PRÁZDNINOVÁ ŠKOLA

"POMĚNKY"

   termín   1.turnus   29.07. - 02.08.   obsazeno

"SLUNEČNICE"

   termín   2.turnus   16.08. - 20.08.   obsazeno

Tábor je určen pro děti nižšího věku od 5 do 7 let (obdoba "lesní školky"). PODMÍNKOU JE ZVLÁDNUTÍ ZÁKLADNÍ SEBEOBSLUHY. Děti pobývají na zážitkové zahradě ČB 3 , Pražské předměstí Husova kolonie nadaleko zastávek MHD Strakonická - obchodní zóna. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj řečových a percepčně - motorických dovedností a rozvoj pozornosti, na prevenci vzniku specifických poruch učení formou her. Program pro děti je přizpůsoben jejich věku (vycházky do okolí, návštěvy pamětihodností a zajímavostí Českobudějovicka, zookoutku, pohybové a motivační hry, kreativní tvoření apod.). V ceně není vstupné. 

Cena: 1 990 Kč              500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

MAXÍK

BAREVNÝ SVĚT

        termín      22.07. -26.07. 

Tábor je určen pro děti nižšího předškolního věku a mladšího školního věku. Podmínkou je zvládnutí základní sebeobsluhy. Program pro děti je přizpůsoben jejich věku. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj řečových a percepčně - motorických dovedností a rozvoj pozornosti, na prevenci vzniku specifických poruch učení formou her pod vedením speciálního pedagoga. Dopolední tvoření v prostorách herny, odpolední řádění na „čerstvém“ vzduchu kolem Malého jezu (vycházky do okolí, návštěvy pamětihodností a zajímavostí Českobudějovicka, pohybové a motivační hry, kreativní tvoření apod.).

Informace vedoucí skupiny

Mgr. Šárka Brůhová, DiS. - speciální pedagog    tel.: 775 370 830     e-mail: s.bruhova@seznam.cz

Cena: 1 900 Kč              500 Kč/den

Změna vyhrazena.

 

 

LOVCI POKLADŮ

místo konání Křemže

   termín   nevyhlášeno

Všude kolem nás jsou skryté poklady čekající na své objevení! Zveme vás na skvělé dobrodružství při hledání tajemných schránek pomocí odkazů, šifer a zeměpisných souřadnic. Čekají vás hry plné zábavy a překvapení, spojené se sportem, turistikou a cestováním.

Letní škola zaměřená na Geocaching  vhodná pro chlapce i dívky od 9 do 15 let ve spolupráci s MC Křemílek Křemže.

Informace vedoucí skupiny   Alena Nováková tel, 603586747 

Cena: 1 990 Kč

Změna vyhrazena.

 

 

 

PODZIMNÍ  PRÁZDNINY

"INDIÁNSKÉ LÉTO"

termín   24.10. - 30.10. 

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program na malé farmě a stáji Šárka v Bečelově u Protivína (www.stajprotivin.cz), v zookoutku „BARUŠČINA ZAHRADA“ České Budějovice 3 osada Husova kolonie a v JK stáj Šárka Bečelov u Protivína. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod.

Cena: 500 Kč/den

Změna vyhrazena.

ZIMNÍ  PRÁZDNINY

"JEDNOROŽEC"

termín              27.12. 2019 - 30.12.

Program tábora v době zimních prázdnin je zajištěn v JK stáj Šárka Bečelov v krásném prostředí píseckých hor na protivínsku. Zážitkový program tvoří pobyt u koní a zimní radovánky, soutěže, výlety a výpravy. Tábor je v lokalitě s krásným okolím vhodným pro zimní turistiku, rekreační i sportovní vyžití.

Cena: 2 500 Kč              650 Kč/den

Změna vyhrazena.

POLOLETNÍ A JARNÍ  PRÁZDNINY

"APASSIONATA"

termín              01.02. - 04.02. 

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program v JK stáj Šárka Bečelov u Protivína (www.stajprotivin.cz) a v zookoutku „BARUŠČINA ZAHRADA“ České Budějovice 3 Pražské předměstí osada Husova kolonie. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí.

Cena: 500 Kč/den                             Změna vyhrazena.

 

"JARNÍ SLUNOVRAT"

termín     12.03. - 16.03. 

Pobyt dětí a mládeže je organizován obdobně jako na příměstských táborech. Je určen pro děti a mládež, které mají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě vůbec. Pro účastníky je připraven program v JK stáj Šárka Bečelov u Protivína (www.stajprotivin.cz), v zookoutku „BARUŠČINA ZAHRADA“ České Budějovice 3 Pražské předměstí osada Husova kolonie. Program dotváří tematicky zaměřené hry, soutěže, sportovní hry, výlety, exkurze apod. Účastníci se zábavnou formou učí, pod vedením odborného pracovníka, pečovat o zvířata a správnému přístupu ke zvířatům i svému okolí. V případě vhodných sněhových podmínek bude program zaměřen i na zimní rekreační sporty.

Cena:2 200 Kč                    500 Kč/den                          Změna vyhrazena.