Ohlédnutí za rokem 2012

 

   Sobotní odpoledne 14. července pořádali VSKH Pohodáři, sdružení Folklok a KELTOVINY již 12. ročník folkového festivalu na nádvoří zámku Ohrada - Hluboká nad Vltavou.

   Vše vypuklo ve 14 h, kdy na scénu nastoupila kapela Lakomá Bárka z Českého Krumlova. Sestava pěti děvčat nasadila vysokou laťku dobré zábavy. Krásné písně vlastní i lidově známé pak zazpíval a na kytaru zahrál Zbyšek Raška, který si nechal pódium sám pro sebe. Jako další v pořadí byl pro mě nejznámější Slávek Janoušek, který hraje jistý zvláštní směr folkové hudby, jejímž známým zástupcem je, jistě i Vám dobře známá, Halleyova kometa, která samozřejmě nemohla ani zde chybět.

   Postupně přibývalo návštěvníků, a k mému překvapení dorazili i zástupci mladé generace. Zábava byla v plném proudu, když na jeviště nastoupila kapela DRC, skládající se z manželů Švejkarových. Nádherné tóny se linuly vzduchem, mraky postupně ustupovaly a mezi mraky začalo prvně za celé odpoledne vykukovat sluníčko. To jistě návštěvníci festivalu uvítali, jen já, jako jediná se modlila, ať je pod mrakem.

Mezitím dorazil z dalekého západu Rychlý Kelt se svými rychlými kolty, což byla mimořádná podívaná v podání Martina Štully. Další skupina, údajně část Bokomary, jakési trio převzalo zodpovědnost nad pobavením přihlížejících, a s nimi nás konečně potěšilo slunko. Nesmíme také opomenout zmínit další skupinu Honzy Bicana Sešlí přátelé. Konečně dorazilo na scénu banjo a s ním nádherné country písničky! Pro velké stěhování velkých nástrojů na pódium vystupuje opět Rychlý Kelt, tentokrát ale sviští vzduchem zvuk bičů, kterými práská kolem sebe. Vše už je připraveno a na scénu přichází další kapela, kterou jistě všichni Jihočeši znají. Ano, je to Bryčka! Tato kapela vznikla v roce 1991 v Českých Budějovicích, již dlouhá léta se objevuje na naší (nejen) jihočeské scéně a věřím, že ještě dlouhá léta o ní budeme slýchat. Nastal večer a festival se řítí do finále. Předposlední kapela Druhá míza Vojty Zíchy nenechá návštěvníky odejít. Nikdo se nechce odtrhnout od tak krásné hudby. Po poslední kapele Sem tam ovšem nezbývá nic jiného než popřát hezkou noc a za rok opět ve zdraví zde na "Folkovém loku".

Pro festival sepsala Mirka Vazačová....

 

 

Fotogalerie : FL2012

 

Za realizační tým Folkového loku 2012 v Lovecké zámečku Ohrada Hluboká nad Vltava, Vám Mirko děkujeme za krásné reportážní fotografie z této akce, na kterých jsou výborně zachycené momenty příprav a průběhu Folkového loku 2012 a potěšily nejen nás, ale i diváky a příznivce Folkového loku 2012. 

Spolupráce s paní Vazačovou (www.fotomirka.weebly.com) byla velmi příjemná. Zdarma ve svém volném čase pořídila řadu kvalitních fotografií včetně komentáře ke konané akci. Fotky se mám moc líbily, komentář byl trefný a paní Mirka byla velice vstřícná a ochotná. Je vynikající profesionálka s výbornou komunikací a proaktivitou, která se vidí málokdy. Její dovednost vnímáme jako velmi podstatnou pro nafocení profesionálních fotek.

Za realizační tým Folkového loku 2012 Michal Vaniš